Šiandien:

Thursday, 18 Jan 2018

2016-06-22 15:14
#33872

Startuos pirmoji pameistrystės būdu įgyvendinama profesinio mokymo programa

Skirsnis: VISAGINE

Antradienį Ūkio ministerijoje buvo pasirašyta Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro bei UAB „Intersurgical“ bendradarbiavimo sutartis dėl profesinio mokymo pameistrystės forma organizavimo.

Sutartį pasirašė Visagino profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas ir UAB „Intersurgical“ generalinis direktorius Sigitas Žvirblis.

Pagal šią sutartį Pabradėje įsikūrusi medicininių kvėpavimo sistemų kūrėja, gamintoja ir tiekėja „Intersurgical“ kartu su Visagino profesinio mokymo centru rengs automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikus.

„Tai nėra paprasta profesija - ji jungia mechaniką, hidrauliką, automatiką ir kompiuterinį programavimą. Kad visa tai kartu veiktų, reikia suprogramuoti. Iš tikrųjų tai - automatizuotos gamybos proceso dalis. Kad tai veiktų, turi būti ir įrengimai, ir žmonės, kurie galėtų juos aptarnauti, remontuoti, prižiūrėti ir kurti naujus“, - profesijos ypatumus paaiškino V. Petkūnas.

Tai - pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio pirminio mokymo programa, kurios pagrindu bus suteikiamas profesinio parengimo diplomas taikant pameistrystės modelį.

„Šiame projekte dalyvavo 22 įmonės iš Vilniaus ir Šiaulių. Projektas įgyvendintas pakankamai sėkmingai. 90 proc. žmonių dirba tose įmonėse, į kurias buvo priimti mokytis. Šiandien pasirašoma pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio - mokymo centro ir gamybinės įmonės - sutartis, pagal kurią bus įgyvendinta pirminio profesinio mokymo programa taikant pameistrystės modelį. Tikimės, kad ta programa bus nuolatinė ir tęsis ne vienerius metus“, - sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Kaip numatoma sutartyje, pagal šią pameistrystės programą šiemet pradės mokytis 25 asmenys.

„Intersurgical“ Lietuvoje sukūrė išties puikią sėkmės istoriją. Tačiau kad galėtume ir toliau sėkmingai dirbti ir plėstis, reikia užtikrinti ne tik dabartinio personalo tobulėjimą, bet ir ugdyti jaunų, būsimų bendrovės darbuotojų kompetencijas. Kartu su Visagino profesinio mokymo centru parengta ir įgyvendinama modulinė programa suteiks galimybę parengti būtent tokių specialistų, kokių reikia darbo rinkai ir kokie galėtų be papildomų mokymų atlikti jiems priskirtas funkcijas", - sakė „Intersurgical“ generalinis direktorius S. Žvirblis.

Numatoma, kad apie 80 proc. mokymo vyks per praktinę veiklą, kurią būsimi specialistai atliks „Intersurgical“ gamybos bazėje prižiūrint įmonės meistrui. Todėl, baigdami mokyklą, specialistai bus įgiję praktinių konkrečiai verslo aplinkai svarbių įgūdžių, būtinų darbe. Profesinė mokykla suteiks teorinius pagrindus praktiniam mokymuisi, tam skirdama 20 proc. mokymosi laiko.

„Mokymo centro baigimo pažymėjimas pats savaime nėra vertybė, tačiau konkurencingumas darbo rinkoje, kurį suteikiame su žiniomis ir kompetencijomis, yra svarbus jaunam specialistui. Mūsų bendradarbiavimas su “Intersurgical" būsimiesiems specialistams suteiks ne tik praktinių žinių, bet ir galimybę užmegzti ryšius su darbdaviu, galinčiu pasiūlyti puikias karjeros galimybes", - sakė V. Petkūnas.

Remiantis šios bandomosios programos patirtimi, ateityje tikimasi plėsti pameistrystės modelio taikymą ir kitose pirminėse profesinio mokymo programose ir profesinėse mokyklose.

alfa.lt

392 | 0 → rodyti komentarus |

Leidinio taškai: {{article_score}}. Ar jums patinka?

Prisijungti

Daugiau skirsnio naujienos

*** Reklamos vieta
*** Reklamos vieta